Menu

Myślący inaczej.

Refleksje na temat każdy, polityczny zwłaszcza.

Po kolejnym blamażu...

dobirek

I jak tu mieć nadzieję ?

Nasza, pożal się Boże, klasa polityczna jest idealną egzemplifikacją Prawa Kopernika-Greshama, które mówi, iż pieniądz gorszy wypiera lepszy. Odnosząc to do polityki i polityków należy stwierdzić, iż polityk gorszy wypiera lepszego. Kiedyś, w czasach przed-Lepperowskich, można było zauważyć w Sejmie coś, co Andrzej Lepper określił pogardliwie mianem "wersalu" (Z rozmysłem z malej litery). Obecnie w czasach po-Lepperowskich "wersalu" już nie ma. Mamy za to Dominika Tarczyńskiego, Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piętę i - last but not least - posła wpadającego na mównicę sejmową bez żadnego trybu z szaleństwem w oczach. Listę nazwisk mógłbym jeszcze ciągnąć.

Gdyby to deprecjonowanie klasy politycznej dotyczyło jedynie neobolszewików to pół biedy. Ono, niestety, dotyczy również tych, którzy powinni ich zastąpić !

Oto Panie Posłanki i Panowie Posłowie nie czytając ustawy do końca bezmyślnie podnoszą rękę i wciskają przycisk kierując się tytułem dokumentu, przy okazji wynosząc ponad prawo myśliwych. Wczoraj spora liczba parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie przychodzi sobie lub nie głosuje w trakcie debaty nad jedną z ustaw obywatelskich !

Oto Ewa Kopacz w "Kropce nad i" stawia tezę, iż to opozycja wpłynęła na Prezesa w sprawie wymiany ministrów ! Pani Premier ! Pani w to wierzy ? Nie sądzę. Jeśli Pani nie wierzy w to co mówi, to w ten sposób traktuje Pani widzów jak Jacek Kurski, to znaczy jak ciemny lud ! To nie głosy opozycji  domagające się usunięcia Radziwiłła, Szyszki czy Antoniego sprawiły, iż tych gości nie ma już w składzie Rady Ministrów ! Wszak zbliżają się wybory ! PiS musi się przypudrować ! Pokazać ludzką twarz ! Jestem pewien, iż niedługo zniknie z pola widzenia sam Guru ! Oczywiście jeszcze nie przed wyborami samorządowymi. On usunie się w cień przez następnymi wyborami.

Opozycjo ! Zacznij wreszcie serio traktować swoje obowiązki !

Wczoraj usłyszałem, iż Grzegorz Schetyna w odpowiedzi na zmiany w rządzie zrekonstruuje gabinet cieni ! Żarty ? Cóż ten obecny gabinet cieni dokonał ?!

Katarzyna Lubnauer przeciąga linę z Ryszardem Petru, zamiast poinformować nas co się dzieje - jeśli w ogóle się dzieje - w sprawie rozmów z innymi partiami o wyborach samorządowych.

Bawicie się w politykę ? Macie tylko parcie na szkło ?

Opozycjo ! To nie grajdołek ! To Polska !

© Myślący inaczej.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci